Polanica-Zdrój – miasto, które kojarzy się głównie z piciem wody zdrojowej o trudnym smaku i rehabilitacją schorowanych stawów. Mało kto wie, że jest to także miejsce podróży kulinarnych dookoła świata i centrum wyjątkowych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Aby łatwiej poznać miasto i okolice Polanicy-Zdroju, powstał ten projekt aplikacji mobilnej. Szczególnie ma on pomóc turystom, którzy przyjeżdżają w to miejsce pierwszy raz.

Odbiorcy
Raport polskiej organizacji turystycznej z 2014 roku wyodrębnił 4 główne grupy turystów w Polsce, uwzględniając style podróżowania i są to: Poszukiwacze relaksu (45%), Rodzinni wczasowicze (25%), Odkrywcy (19%) oraz Turyści all inclusive (11%). Na potrzeby projektu i dotarcia do jak najszerszej liczby odbiorców, wzięta pod uwagę została każda z powyższych grup, ze szczególnym uwzględnieniem ,,Rodzinnych wczasowiczów”, oraz ,,Poszukiwaczy relaksu” w wieku 50+, ponieważ stanowią najliczniejsze grupy turystów w Polanicy-Zdroju, co widać już po kilku godzinach przebywania w centrum miasta.

Funkcjonalności:
Aplikacja zawiera specjalnie przygotowaną mapę opartą na danych z Google, która wskazuje najważniejsze dla turystów miejsca i trasy turystyczne. Ponadto w aplikacji znajdują się informacje o wydarzeniach, aktualności związanem z miastem oraz poradnik dotyczący pielęgnacji zdrowia i odnowy biologicznej w Polanicy-Zdroju.


Klient:

Projekt zrealizowany w ramach pracy dyplomowej kierunku grafika

Zakres prac: 
1. Analiza obecnej aplikacji Polanicy-Zdroju, badanie odbiorców oraz ich potrzeb, wybór funkcjonalności dla nowego produktu
2. Projekt aplikacji mobilnej na system Android oraz wykonanie ilustracji

19 stycznia 2019